taze-mahsul-banner.png
Yeni Mahsüle Özel Sezonluk Ürünler
Alışveriş Sizden Hediye Çeki Bizden.
  • Müşteri Hizmetleri: 0533 898 31 31
alisveris-sizden-kupon-bizden

500 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

500 TL Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Zeytinyağı (Erken Hasat) 1 Lt

(0 Müşteri Yorumu)
185,00 TL

Tam olgunlaşmadan toplanan yöremize ait en kaliteli halhalı zeytinlerin (erken hasat) Soğuk Sıkım Yöntemleri ile sıkılmasından  elde edilmektedir.Sıkım aşamasında kullanılan suyun sıcaklığı 25* nin altında olduğundan Bu yağların asitlik oranları 0,6_0,7 arasındadır. Zeytindeki tat,koku ve vitaminler kaybolmamaktadır. Balıklarda, salatalarda, haşlanmış sebzeler de doğrudan kullanılabilir. Soğuk Sıkım Zeytinyağı zeytinden yağ elde etme sürecinde herhangi bir şekilde yoğun sıcaklık yada kimyasal madde kullanılmadan elde edilen yağ türüdür.Hem sıcak hem soğuk yemeklerinizde güvenle kullanabilirsiniz.şimdiden afiyet olsun

Soğuk sıkım zeytinyağı hiçbir katkı maddesi kullanılmadan tamamen doğal olarak elde edilmiş olan zeytinler kullanılarak yapılan bir işlemdir. Bu hali ile oldukça da kalp dostu bir besin kaynağı olma özelliği taşımaktadır.

İlk olarak zeytinler ağaçlardan toplanmış şekilde gelir ve bol bol su ile yıkanır.

Sonra zeytinlerin sapları, çekirdekleri ve yaprakları ortamdan uzaklaştırılarak zeytinin sadece etli kısmının kalmasına dikkat edilir.

Daha sonrasında bu iş için özel olarak dizayn edilmiş kütükler kullanılarak zeytinin hamur haline getirilmesi sağlanmaktadır. Bir nevi değirmenden geçirmek gibi de düşünülebilir ve zeytinler hamur haline getirilir. Daha sonrasında hamurlaşmış zeytinler preslenmek üzere başka bir kaba aktarılır.

Sıkım aşamasında soğuk su kullanıldıgından 27" nin altında yağımızı elde etmekteyiz,bu şekilde zeytinin aromasını en saf şekilde hissedebilirsiniz.

Bu aşamada pres kullanılmaktadır ve bu pres sayesinde ortaya çıkan kuvvet ile zeytinin yağı çıkarılmaktadır ve tamamen yağı alınan zeytinlerin kalan posalı kısmı da ortamdan uzaklaştırılmaktadır. Ortamdan uzaklaştırılan posalar çevreye hiçbir zarar vermeyecek şekilde atılmaktadır.

Elde edilen yağlar tamamen organik bir şekilde hiçbir katkı maddesi kullanılmadan ve hijyen kurallarına dikkat edilerek tarafımızca özenle cam şişelere doldurulmaktadır.
Soğuk sıkım zeytinyağı ürünümüz tamamen doğal ve sağlıklı bir şekilde olmasının yanı sıra hiçbir lezzet kaybına uğramadan sofranızda yer edinecektir. Kullanılan zeytinlerin kalitesinden yapım aşamasının her noktasında zeytinlerin besin değeri kaybetmemesi bizce çok önemli bir konudur.

Lezzet ve kalite bakımından soğuk sıkım zeytinyağımızı sofralarında bir tüketenlerin tekrar tüketmek isteyeceğinin de garantisini veriyoruz.
ZEYTİNYAĞININ DONMA DERECESİ, ASİDİTESİ, CİNSİ, KOKUSU, RENGİ VE YÖRESİNE GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERİR.

Semir Eraslan Baharat

whatsapp