taze-mahsul-banner.png
Yeni Mahsüle Özel Sezonluk Ürünler
Alışveriş Sizden Hediye Çeki Bizden.
  • Müşteri Hizmetleri: 0533 898 31 31
alisveris-sizden-kupon-bizden

300 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Yeni Dünya ( Malta Eriği ) Yeni Mahsül 1 Kg

(0 Müşteri Yorumu)
16,00 TL

YENİ MAHSUL YENİ DÜNYA ERİĞİ

Malta eriği, diğer adıyla yeni dünya, doğal yaşam alanı güney Çin olan, gülgiller familyasından bir ağaç ve bu ağacın meyvesi. Anayurdunun Çin olduğu sanılan malta eriği önceler, Japonya'da yetiştirilmeye başlanmış, daha sonraları buradan Akdeniz ülkelerine ve Avrupa'ya yayılmıştır.Muşmula, yenidünya isimleriyle de tanınan Malta eriği dışı hafif sert, içi de yumuşak bir meyve. Mayhoş bir tadı olması sebebiyle de pek seviliyor. Çok çekirdekli bir yapısı olan bir meyvedir. Akdeniz bölgesinde bol iri taneli malta eriği Hatay'da Antakya ve çevre köylerinde doğal ve ilaçsız olarak yetiştirilmektedir. Özellikle bahar ve yaz aylarında yetişen bu meyvenin en temel özelliği ise gerçek bir lif kaynağı olması. Kayısıya benzeyen de bir görüntüsü var. Uzun süre taze kalmayan çabuk tüketilmesi gereken meyvelerin başında geliyor. İnternet sitesi üzerinden aldığınız Semir Eraslan, Hatay Yöresel  üzerinden aldığınız malta eriğini günlük olarak dalından koparılıp 1 kg ve katları olarak straforla gönderilmektedir. Malta eriği yeni dünya yanında aynı zamana denk gelen can eriği siparişi de verebilirsiniz.

Özellikle Gaziantep'te yemeklerin içerisinde de kullanılıyor. ''Yenidünya kebabı'' olarak bilinen bu geleneksel yemek, tatlı ve tuzlunun nefis buluşması adeta. Çekirdekleri de kurutulup tüketilebiliyor.Kurutulan bu çekirdeklerden çay elde ediliyor. Bu da sindirim sistemizini destekliyor ve cildinizi güzelleştiriyor. Malta eriği çekirdeğinin tozundan ise cilde yararlı maskelerde yapılabiliyor. Kısacası birçok alanda bu nefis meyveyi kullanmanız mümkün. Şimdiden afiyetler olsun.

Malta eriğini meyve olarak ve ara öğünlerinizde yoğurt ile karıştırılıp tüketilebilir. İnternet sitesi üzerinden verdiğiniz siparişiniz elinize ulaştığı zaman yorumlar kısmına bizimle yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Değerli ve kıymetli yorumlarınız bizim için çok değerli ve çok önemlidir. Instagram ve web sitemizi takip ederek yeniliklerden ve indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Sofranızdan güzellik eksilmemesi dileğiyle..

 

Semir Eraslan Baharat

whatsapp