Alışveriş Sizden Hediye Çeki Bizden, Alışverişlerinizde Hediye Çekleri Hesabınıza Otomatik Tanıtılacaktır.

Resimler Yükleniyor

Abugannuş ( Patlıcan Mezesi ) 850 Gr

30,00 TL

YÖRESEL MEZELERDEN ABUGANNUŞ

Yöresel lezzetler arasında olan Hatay sofralarının vazgeçilmez mezelerinden olan ana yemeklerin yanına yakışan közde pişirilmiş patlıcan ve biberlerden elde edilen abugannuş yapımı oldukça lezzetli bir meze çeşididir. şekil itibariyle çok hoş bir görünüme sahip olmasına karşın tadıldığında kebaplarla baş edecek kadar başarılı bulunamayan yiyecek. her ne kadar meze şeklinde bir yiyecek olduğu söylense de kebapçılarda yemekler arasında görülme oranı da azımsanmayacak kadar büyüktür.

İnternet sitesi üzerinden Semir Eraslan Hatay Yöresel ve Antakya Uzun çarşıdaki mağazamızı ziyaret ederek ürünü temin edebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden verdiğiniz siparişleriniz 850 gr ve katları olarak cam kavanoz içerisinde vakumlu paketlerde paketlenmiş olarak sizlere gelmektedir. Verdiğiniz siparişler 1 ile 3 iş günü içerisinde hazırlanıp kargoya verilmektedir. Yaz kış gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz abugannuş sizin ve sevdikleriniz için sipariş verebilirsiniz.

Üreticiden sofralara kadar uzanan süreçte ürettiklerimizin en sağlıklı biçimde korunarak, kaliteli ve güvenilir bir şekilde sizlere ulaşması hedefi ile Hatay'da Semir Eraslan ürünlerinin, milyonlarca kişinin öncelikli tercihi olmayı hak etmesi için gayret ediyoruz. Aldığınız ürün sizlere ulaştığında ürünü muhafaza ve saklama koşullarına uyarak saklanmalıdır. Aldığınız ürünü uzun süre saklayarak tüketebilirsiniz. Ürün elinize ulaştığı zaman yorumlar kısmına görüşlerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Değerli ve kıymetli yorumlarınız bizim için önemlidir. Yeniliklerden ve indirimlerden haberdar olmak için Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Sofranızdan güzellikler eksilmemesi dileğiyle.

Hatay''dan Semir Eraslan mağazası veya www.semireraslan.com sitesinden aldığınız ev yapımı Hatay Yöresel ürünlerini sizde sevdiklerinize tavsiye ederek, yorumlarınızı paylaşarak bu doğallık yolculuğunda bize desteğinizi bekliyoruz. Sürpriz hediyeler eşliğinde...

Abugannuş Yapılışı

Malzemeler;

  • 2 adet büyük boy közlenmiş patlıcan
  • 3 adet büyük boy közlenmiş domates
  • 4 adet közlenmiş sivri biber
  • 4-5 diş sarımsak ( İsteğe bağlı )
  • 2-3 çorba kaşığı nar ekşisi
  • tuz
  • zeytinyağı

Yapılışı;

Közlenmiş patlıcan,domates ve biberlerin kabukları soyulur

Közlenmiş sebzeler bir tahta üzerinde olabildiğince küçük küpler halinde doğranır ve çukur bir kaba alınır

3-4 diş ezilmiş sarımsak, tuz ve bolca zeytinyağı kaba ilave edilir ve sebzelerin dağılmamasına dikkat edilerek karıştırılır

Servise hazırdır Afiyet olsun...

Not: Size gelen Abugannuşun içerisinde sarımsak yoktur isteğe bağlı olarak ekleyebilirsiniz.

Kişiye özel üretilir iadesi söz konusu değildir.