Alışveriş Sizden Hediye Çeki Bizden.

Resimler Yükleniyor

Minyatür Sürk Çökelek (12'Li)

16,00 TL

YÖRESEL LEZZET MİNYATÜR SÜRK ÇÖKELEK

Hatay Antakya'ya özgü sürk çökelek, bol taze çeşitli baharatlarla hazırlanmış, zeytinyağı ile sunuma hazırlanan bir kahvaltılıktır. Yöresel Hatay tatlarından olan minyatür sürk çökeleğin ana malzemesi çökelektir. Kendi el yapımımız olan minyatür sürk çökeleğinin tadına doyamayacaksınız. Kahvaltıların baş köşesini alarak size ve sevdiklerinize yöresel lezzeti sunuyoruz. Yaz kış tüketiminin yanında kışın sıcak çayla ayrı bir güzelliği vardır. Mis gibi zahter, pul biber, kendi üretimimiz olan zeytinyağı ile çökeleğin lezzetine lezzet katıyoruz.

Kendine has özellikleri ve zengin yemek çeşitliliğine sahip gastronomi kenti Hatay Antakya da yöresel kahvaltılık olan sürk çökeleği, coğrafi işaret alınarak tescillendi. Hatay sürk çökeleği artık sofralarınızın süsü olmaya geldi. İster zeytinyağı ile bulayarak yiyebilirsiniz. İsterseniz de bol yeşillikle salatasını yapabilirsiniz yaz kış gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz yöresel lezzetler arasındadır. Hiçbir katkı maddesi olmayan ve doğal olarak elde yapım sürk çökeleği şiddetle tavsiye ederiz.

Antakya analarımızın ellerinden olan sürk çökeleğini ve baharatlarını özenle sevgilerini katarak yoğurup yuvarlıyorlar. Yuvarlak olan sürk çökeleği sabah güneşi ve ikindi güneşi olacak şekilde doğal olarak kurutuyorlar. Antakya'nın özel ev yapımı sürk çökeleklerinin tadına bakmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Tüm baharatların taze çekilip çökeleğin taze olmasına özen gösteriyoruz. Minyatür küçük topların içinde lezzet şöleni var. Vakumlu şekilde minyatür sürk çökelek tadına doyamayacaksınız.

Üreticiden sofralara kadar uzanan süreçte ürettiklerimizin en sağlıklı biçimde korunarak, kaliteli ve güvenilir bir şekilde sizlere ulaşması hedefi ile Hatay'da Semir Eraslan ürünlerinin, milyonlarca kişinin öncelikli tercihi olmayı hak etmesi için gayret ediyoruz. Aldığınız ürün sizlere ulaştığında ürünü muhafaza ve saklama koşullarına uyarak saklanmalıdır. Aldığınız ürünü uzun süre buz dolabında saklayarak tüketebilirsiniz. Ürün elinize ulaştığı zaman yorumlar kısmına görüşlerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Değerli ve kıymetli yorumlarınız bizim için önemlidir. Yeniliklerden ve indirimlerden haberdar olmak için Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Sofranızdan güzellikler eksilmemesi dileğiyle...

Hatay usulü sürk çökeleğin içerisindeki baharatlar;

  • Dağ kekiği-zahter
  • Pul biber
  • Kimyon
  • Biber salçası

Servis Ederken;

Soğuk sıkım zeytinyağı ekleyerek tüketebilirsiniz.