Alışveriş Sizden Hediye Çeki Bizden.

Resimler Yükleniyor

Kimyon - Tane 125 Gr

10,00 TL

DOĞAL  TANE KİMYON

Kimyon yaklaşık iki bin yıldır bilinen ve kullanılan bir baharattır. Hem Türk hem de yabancı mutfakların vazgeçilmez baharatlarından biridir. Yemeklere hem tat hem de güzel bir aroma katmaktadır.

Semir Eraslan Baharatçıdan kimyon baharatımızı isterseniz tane halinde alıp evinizde el değirmeni ile çekip taze taze kullanabilir, isterseniz anında orada çekip alabilirsiniz. Tane Karabiber'i neden sizden alalım diyorsanız; olağanın dışında kimyon defalarca elenip, eleklerimizden irileri ayıklanıp en iri ve temiz haliyle adresinize gönderilmektedir.

Verdiğiniz siparişlerde mevsiminde günlük olarak ambalajlanıp güvenli bir şekilde sizlere gönderiyoruz. Tane kimyon  bitkisinin olgunlaştıktan sonra toplanıp kurutulan tohumlardan elde edilir. Akdeniz iklimini seven bir bitkidir. Özellikle mayıs ve haziran ayları arasında, beyaz ve pembeye yakın çiçek açar. Boyları 40-50 cm civarındadır. Meyveleri temmuz ayında olgunlaşmaya başlar. Bu meyvelerde baharat olarak kullanılmaktadır. Tane kimyon Türkiye de Konya. Ankara, Eskişehir, Niğde de yetişmektedir. Ege ve Karadeniz bölgelerinde de kültür olarak yetişir. Ayrıca  Akdeniz bölgesin de bulunan Mersin, Tarsus ve Adana bölgelerinde de yetişir tane kimyon, baharat olarak ta satılır ve kullanılır.